Yüz Okuma

Yüz Okuma Kursu eğitimi

YÜZ OKUMA

Yüz okuma teknikleri, sadece insanların yüzlerine bakarak, düşünce süreçlerini nasıl belirlediği, problemleri nasıl çözdüğü, iletişim kurma yöntemleri, iş hayatındaki davranışları, paraya verdiği önem, öğrenmeye açıklığı, strese dayanıklılığı gibi konularda ipuçları bulmanıza imkân tanıyor.

Yüz okuma tekniği  kişisel gelişim açısından çok önemli bir olgu olmakla beraber karşılıklı iletişimlerde sık kullanılan bir yöntemdir etkili iletişimin temel basamaklarından birisidir.

Yüz okuma tekniği karşımızdaki insanın davranışlarını analiz etmek ile kalmayıp onların bulunduğu durumlarda verecekleri tepkiyi belirlememizi sağlar buna göre iletişim kurduğumuz kişi ile daha etkili bir iletişim kurarak sorunları hızlı ve güvenilir bir şekilde halletmeyi amaçlar ve böylece sorunların büyümesini önler.

Yüz Okuma İle;

Bu teknik ile karşımızdaki insanın ruh halini analiz ederek onlara olan davranışlarımıza şekil vermemizi sağlar. Eğer özel sektörde veya kamu  kurumunda çalışıyorsanız bir firmada pazarlamacı iseniz ürünlerinizi satarken tüketicinin size vereceği tepki çok önemli olup tüketicilerin yüz ifadesine yansıyan durumları analiz etmeniz sizin açınızdan çok önemlidir çünkü müşterilerinizin alacağı ürün hakkındaki düşünceleri dışa vurmak istemezler bu yüzden içlerinde bulundukları durum yüzlerine yansır ve siz analiz yapmayı biliyorsanız müşterinize uygun satış stratejisi belirleyebilir ve ona göre ürünlerinizi satabilirsiniz.

Bir firma yetkilisi olarak bir ihaleye girdiğiniz zaman ihale esnasında karşınızda bulunan rakibinizin yüz ifadeleri işinizi kolaylaştırmakla kalmaz ihale esnasında rakibinize karşı daha etkin bir mücadele yaparsınız.

Yüz okuma konusunda uzmanlaşmanız hem size iş hayatında hem günlük yaşantınızda ve pek çok alanda yardımcı olur çünkü yüz okuma demek hem karşımızdaki insanı anlamak ve o insanın niyetlerini düşüncelerini daha iyi analiz etmek ve ona göre kendimize çeki düzen vermek demektir. Karşımızdaki insanların yüz ifadelerine bakarak onların duygu düşüncelerini anlamamıza onların hayata bakış açılarını öğrenmemizi sağlar ve onların bulunduğu duygusal durumları belirleyerek ona göre bir davranış açısı belirlememizi sağlar.

Yüz okuma tekniği ile karşılıklı ilişkilerde karşı cinsten birini anlamamız bizim için çok önemli bir durumdur çünkü karşı cinsten birinin ilgisini çekmek bazen zor olabilir ve karşımızdaki birinin bizim hakkımızdaki düşünceleri çok önemlidir karşımızdaki insanların duygu ve düşüncelerini analiz etmek için yüz okuma teknikleri bizim için çok önemli bir faktör olup yüz okuma tekniği ile ikili ilişkilerde çok başarılı olabiliriz.

Yüz Okuma Önemli;

Yüz okumanın da bazı yöntemleri vardır bu yöntemleri bilmemiz bizim için hayatımızda çok önemli kazanımlar sağlamaktadır. Bu teknikleri kullanarak hem günlük yaşantımızda hem iş hayatımızda hem karşılıklı ilişkilerimizde bize çok büyük fayda sağlayacaktır. Bu faydalar bize istediğimiz kariyeri yapmamızı sağlayacak iş hayatında başarılı olmamızı sağlayacak karşılıklı ilişkilerimizde bize karşımızdaki kişi ile daha sağlıklı ilişki kurmamızı sağlayacak daha mutlu bir hayata sahip olmamıza sebep olacak böylece ilişkilerimizi istediğimiz yönde şekil verecek.

Yüz okuma teknikleri ile iş bulurken de çok önemli bir faktördür mülakata gireceğimiz zaman karşımızda bulunan mülakat heyetindeki kişilerin yüzlerini okuyarak onaların istediği gibi davranarak mülakatta başarılı olabilirsiniz.

Yüz okuma tekniği ile hem politika hem iş hayatınızda karşınızdaki insanları çok iyi analiz ederek onlarla başarılı bir şekilde  iletişim kurmamızı sağlar. Yüz okuma teknikleri ile kişisel başarılarınıza giden yolda büyük bir adım atarak başarılarınızı artırabilirsiniz böylece daha mutlu daha güzel bir hayata sahip olabilirsiniz. Her şey sizin elinizde bu yüzden yüz okuma tekniklerini bildiğiniz zaman karşınızdaki  insanların  el kol ve mimik hareketlerine bakarak yorumlayabilirsiniz.

Hayatta zeki olmayıp iyi bir tahsil yapmayıp çok başarılı insanların en önemli özelliklerinden biri  etkili iletişim yöntemlerine vakıf olmalarıdır. Bu özellikleri sayesinde çok sınırlı bilgi ile girişimci olup iş hayatında başarılı olabiliyorlar. Bunun tam aksi ise çok zeki olup da  Etkili İletişim Yöntemleri’ ni bilmeyen bir kişi başarılı olma olasılığı çok düşüktür İşte Etkili İletişimin en önemli basamağı ise yüz okuma tekniklerini bilmekten geçer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir