Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası | MEB Özel Kurs

Aile Danışmanlığı Kursu

DAHA DETALI BİLGİ VE KAYIT İÇİN DİLERSENİZ

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı uzaktan eğitim ile Aile Danışmanlığı sertifikanızı ve eğitiminizi hemen alabilirsiniz.

 • Kontejan: Var
 • Eğitim Süreci: 4 ay
 • Sertifika: Milli Eğitim Bakanlığı
 • Kitap Desteği: Var
 • Kurs Puanı:100/91
 • Sınav Başarı Oranı: %95

  Neler Öğreneceğim ?

  Aile Danışmanlığı ile ilgili tüm detaylara hakim olacaksınız.

  Aile yaşamınızda ve profesyonel hayatınızda size yol gösterecek konuları öğreneceksiniz

  Türk aile yapısını ve hukuki süreleri tamamen öğreneceksiniz.

  Gereksinimler

  • Kimlik Fotokopisi
  • Diploma veya Öğrenci Belgesi

  Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alabilmektedir.

  Aile Danışmanlığı Hakkında Kısaca

  Aile Danışmanlığı yönetmeliği 04.09.2012 tarih ve 28401 sayısı ile Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın girişimi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı 15.11.2012 tarihinde Aile Danışmanlığı müfredatını yayınlayarak bu eğitimi Türkiye’de hayata geçirmiş oldu.  Bakanlık çok kapsamlı bir müfredat hazırlayarak pilot illerde kadın erkek ilişkileri ve çocuklar üzerine geniş değerlendirmelerin olduğu eğitimler verilmeye başlandı. MebKurs’tan alacağınız bu eğitim ile mutlu bir ilişkinin nasıl yaşanacağını, evlilik hukukunu, çocuk haklarını ve çocuk psikolojisini öğrenebilirsiniz. Bu sayede iletişim kurmada zorlandığınız çocuğunuza yaklaşımınızı değiştirebilir eşinizle ya da sevgilinizle olan problemleri rahatlıkla çözebilirsiniz. Eğitimimiz uzmanlık eğitimidir.

  04.09.2012 tarihinde Resmi Gazete’de 28401 sayısı ile yayınlanan yönetmelikte Aile Danışmanlık Merkezlerinin nasıl açılacağı belirtilmiştir. Aile Danışmanlık Merkezi açmak isteyenler 464 saatlik MEB onaylı Aile Danışmanı Sertifikasını alması gerekmektedir.

  Neden Aile Danışmanlığı?

  Aile danışmanlığı uzun yıllardır Avrupa ve Gelişimiş bir çok ülkede faal olan bir meslek statüsündedir. Aile danışmanlığı toplumların en küçük ama en önemli birimi olan aileyi korumak amaçlı olarak gelişmiş toplumlarda ihtiyaç haline gelmiştir.

  Sizde Aile danışmanlığı eğitimini hem kendi aileniz için hem’de diğer insanların yaşamına dokunmak ve faydalı olmak için alabilirsiniz. İş imkanları çok geniş olan bir eğitim olan aile danışmanlığı kariyer yapmak içinde elit bir eğitimdir.

  Bu Kursun Müfredatı

  İstihdam Alanları

  Öncelikle yeni bir unvan ve ek gelire sahip olacaksınız.

  Aile Danışmanlığı Merkezi açabilirsiniz.

  Aile Danışmanlığı Merkezlerinde çalışabilirsiniz.

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın açacağı kadrolarda aile danışmanı olarak görev alabilirsiniz.

  Mahkemelerde bilirkişi olarak görev alabilirsiniz.

  Huzurevlerinde, rehabilitasyon merkezlerinde, belediyeler bünyesindeki aile danışmanlığı birimlerinde aile danışmanlığı yapabilirsiniz.

HEMEN ARA