Bilgisayar Programcılık Kursu

DAHA DETALI BİLGİ VE KAYIT İÇİN DİLERSENİZ

Kamuda çözümleyici kadrosu için istenilen 400 saatlik 2 işletim sistemi 2 programlama dili bildiğinize dair MEB onaylı Bilgisayar Programcılığı sertifikasını hemen alabilirsiniz.

 • Kontejan: Var
 • Eğitim Süreci: 2 ay
 • Sertifika: MEB
 • Kitap Desteği: Var
 • Kurs Puanı:100/95
 • Sınav Başarı Oranı: %96

  Neden Almalıyım?

  Bilgisayar programcılık kursuna katılarak MEB Onaylı Bilgisayar Programcılık Sertifikası’na sahip olacaksınız. Bu sertifikayı neden almalısınız? Bu sertifika ile Kamu kurumlarının bilgi işlem birimlerinde bulunan kadrolara yerleşmede tüm adaylardan bir adım önde olmak için almanız gereklidir.

  Kamu kurumlarında görevde yükselmede çözümleyici kadrosu için  aranan bir vasıf olduğu için ve bunu belgelendirme amaçlı almalısınız.  Kamu kurumlarına personel alımında uzun yıllardır her adaydan zorunlu olarak bilgisayar işletmenlik sertifikasını istemektedirler. Bu durumdan ötürü hemen her personelin işletmenlik sertifikası bulunmaktadır. Fakat Bilgisayar Programcılık Sertifikası  kurumlarda çözümleyici kadrosu için yeterli olmamaktadır.

  İleriye yönelik yatırım için almalısınız, şöyle bilgisayar programcılık eğitimi ve sertifika programı yılda sadece 6 defa açılmaktadır. Yıl boyunca her iki ayda bir yapılan sınavları ile belli tarihler aralığında katılma imkanı bulunmaktadır. Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından belirlene tarihleri ile bugünden yarına alınabilecek bir eğitim ve sertifika değildir. Kurum içi görevde yükselmeyi düşünen adayların kurumlarının sınav tarihlerini beklemeden sertifikalarını almaları ve kuruma ibraz etmeleri kişileri her zaman bir adım öne taşır.

  Neler Öğreneceğim ?

  Temel düzeyde Algoritma, Java ve C# yazılım dillerini öğreneceksiniz.

  Genel Bilgisayar kullanımınızı ileri seviyeye çıkaracak ve MS paket programlarını orta seviye öğreneceksiniz

  MEB sınavında daha önce çıkmış soruları çözerek sınavdaki başarı oranınızı artıracaksınız.

   

  Katılımcı Gereksinimleri

  • Kimlik Fotokopisi
  • Diploma veya Öğrenci Belgesi
  • Vesikalık Fotoğraf

  Bilgisayar Programcılık sertifikası alabilmek için en az lise mezunu olmak gerekmektedir.

  Açıklamalar

  Son süreçte görevde yükselmede istenilen 2 işletim dili bilme ve 2 program dili bilme şartını bu sertifikayı alarak karşılayabilirsiniz.

  Çözümleyici Sertifikası olarak da  bilinen Programcılık Sertifikasını atamalarda ve görevde yükselme sınavlarında kullanabilirsiniz. Kamuda çözümleyici sertifikası olarak adlandırılan sertifika, esasında 400 saatlik Programcılık Sertifikasıdır.

  Son zamanlarda kamuda görevde yükselmede istenilen çözümleyici sertifikasını kursumuzdan MEB onaylı olarak alabilirsiniz.

  Sertifika sınavları MEB tarafından yapılmaktadır. Hem uygulama hem de test sınavından 45 ve üstü puan alan adaylar sınavı başarılı olarak tamamlamış kabul edilir ve sertifika almaya hak kazanır.

   

  Bu Kursun Müfredatı

  Algoritma Bölüm 1

  Algoritma Bölüm 2

  Algoritma Bölüm 3

  Algoritma Bölüm 4

  C#Yazılım Dili 1

  C#Yazılım Dili 2

  C#Yazılım Dili 3

  Java 1

  Java 2

  Java 3

  Kazanımları

  Bu kursla birlikte Ms Office kullanımınızı bir ileri düzeye taşıyacaksınız. Bilgisayar kullanımında yıllardır bilmediğiniz önemli özellikleri öğrenip uygulama yapacaksınız. Programlama dilleri hakkında genel bilgileri öğrenip temel mantığını öğreneceksiniz. Aldığınız eğitimle küçük programlar hazırlayarak kendinizi geliştireceksiniz. Dersleri sertifikanızı almış olsanız dahi sistemi bir süre daha açık tuttuğumuz için izleyerek pekiştirme imkanına sahip olacaksınız.

Call Now ButtonHEMEN ARA (09:00-18:30)