İnsan Kaynakları Yönetimi Kursu | MEB Özel Kurs

İnsan Kaynakları Uzm. Kursu

DAHA DETALI BİLGİ VE KAYIT İÇİN DİLERSENİZ

Türkiye’nin en kapsamlı müfredatına sahip “İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programı” ülkemizin İnsan kaynakları yöneticilerini yetiştiriyor.

 • Kontejan: Var
 • Eğitim Süreci: 3 ay
 • Sertifika: Milli Eğitim Bakanlığı
 • Kitap Desteği: Var
 • Kurs Puanı:100/98
 • Sınav Başarı Oranı: %96

  Gereksinimler

  • Kimlik Fotokopisi
  • Diploma veya Öğrenci Belgesi
  • Vesikalık Fotoğraf

  İnsan Kaynakları Yönetimi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alabilmek için en az lise mezunu olmak gerekmektedir.

   

  Açıklamalar

  İnsan kaynakları yönetimi, işletmelerde rekabetçi üstünlük yaratmak amacıyla gerekli insan kaynağının sağlanması, istihdamı ve geliştirilmesi ile ilgili politikalar oluşturma, planlama, örgütleme, yönlendirme ve denetleme faaliyetlerini içeren bir disiplindir.

  İşletmelerin karlı ve sürdürülebilir rekabet avantajı sağlayarak büyüyebilmesi, sahip oldukları insan kaynaklarının yenilikçi ve yaratıcı projeler üretebilmeleri ile mümkündür. Kendini ve işini geliştirmeye odaklı çalışanlar ile farklı mal ve hizmet sunabilen işletmelerin kendi pazarlarında liderliği üstlenerek mükemmel iş sonuçlarına ulaştıkları görülmektedir.

  Birbirleriyle rekabet halindeki işletmeler hızlı değişim ve belirsizlik karşısında; küresel meydan okumalara tepki vermenin yolunun çalışanlarının sahip oldukları yeteneklerin ortaya çıkarılmasından geçtiğinin farkına varmaktadırlar.

  Çalışanlar artık kendilerini geliştirebilecekleri, yenileyebilecekleri ve sürekli öğrenebilecekleri işletme ortamlarını tercih etmekte ve liderlerinden de kendilerine değer vermelerini, fikirlerine saygı göstermelerini ve onları teşvik etmelerini beklemektedirler.

  İşletmelerin başarı sağlamasında anahtar role sahip çalışanların işe alımı, eğitilmesi, geliştirilmesi ve yeteneklerinden uygun bir şekilde yararlanılması sürecini kapsayan yetenek yönetimi kavramı bugün insan kaynakları yönetiminde temel başarı faktörü haline gelmiştir.

  Değişen yönetim teknikleri ve üretim süreçleri ile hızla yoğunlaşan rekabet işletmelerde yönetim anlayışını farklılaştırmakta ve insan kaynağı yönetimini işletme yönetiminin stratejik unsuru haline getirmektedir. Bilgiyi üretebilen ve kullanabilen, dolayısıyla katma değerinin sonsuzluğuna vurgu yapılan insan faktörü, insan kaynakları yönetiminin stratejik yönünü ortaya koymaktadır.

  Kısaca bireysel ve kurumsal öğrenme sürecini kalıcı rekabet avantajına dönüştürmek, insan kaynakları yönetiminin vazgeçilmez önceliği olmuştur. İşte bu noktada, hazırladığımız bu eğitim ile hedeflenen; kurumların ihtiyacı olan nitelikli insan kaynakları uzmanlarının yetiştirilmesidir.

  Öğrencilerimiz eğitimi tamamladıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınava katılarak, başarılı oldukları takdirde MEB onaylı İnsan Kaynakları Sertifikası alırlar.

  Öğrencilerimiz; İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitim Programına dahil ettiğimiz güncel SGK mevzuatı konusunda eğitim aldığına dair de sertifika alırlar.

  Öğrencilerimiz;  İnsan Kaynakları Eğitim Programını tamamlayıp MEB tarafından yapılan sınava girip başarılı olsalar dahi, kendilerini eksik hissettiği konularda ya da en başından itibaren yeni açılacak İnsan Kaynakları gruplarına ÜCRETSİZ olarak katılabilirler.

  Bu Kursun Müfredatı

  İnsan Kaynakları Yönetimine Giriş
  Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi
  İnsan Gücünün Planlanması ve İş Analizi
  İşe Alım, Seçme ve Yerleştirme Süreci
  İş Değerleme ve Ücret Yönetim Sistemi
  Performans Yönetimi
  Kariyer Yönetimi ve Geliştirme
  Eğitim ve Geliştirme Süreçleri
  Kurumsal Değerler İlkeler ve İnsan Kaynakları
  Motivasyon ve Ödül-Öneri Sistemleri
  İnsan Kaynakları Bilgi İşlem Programları ve Raporlama
  İnsan Kaynaklarında Kalite Süreci
  İnsan Kaynaklarında Personel Özlük İşleri
  İş Sözleşmeleri
  Ücret ve Ücret Uygulamaları
  Ücret Bordrosu Düzenleme ve Uygulamaları
  Sgk İşveren Uygulamaları
  İş Güvenliği ve Sağlığı Uygulamaları

HEMEN ARA