Arıcılık Sertifikası Kursu

Arıcılık belgesi kursu eğitimi

Arıcılığın Önemi Nedir?

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar yaptığı açılmada ülkemizin bal üretiminde dünya  2’cisi olduğunu vurguladı bu demek oluyor ki ülkemiz de arıcılık dev bir sektör haline gelmiş vaziyette buda gösterirki ülkemiz büyük bir bal satıcısı pozisyonunda eğer  para kazanmak isterseniz arıcılık çok güzel bir meslek vaziyetinde ama her şeyden önce arıcılığın bir tanımını yapalım.

Arıcılık, balarısı kolonilerinin beslenmesi ve bakımı ile arı ürünleri elde edilerek zirai kazanç sağlanan meslektir. Bu işi yapanlara arıcı denir.

Arıcılıkta en çok bal üretimi hedeflenir. Bunun yanında  balmumu, polen, arı sütü, arı zehiri ve propolis gibi arı ürünleri de elde edilebilir elde edilen bu ürünler hem tıpta hem kozmetikte hem gıda sektöründe yaygın olarak kullanılır. Arıcılık ile elde ettiğiniz bu ürünleri kozmetik, ilaç ve gıda şirketlerine satabilirsiniz ve böylelikle çok büyük gelir elde edebilirsiniz yurtdışına ihracat yapabilirsiniz.

Emekli olduktan sonra çalışmak için çok güzel bir meslek olan arıcılık için yapmanız gereken gerekli ekipmanlara sahip olmak gerekir. Arıcılık aynı zamanda ek iş olarak yapılabilen bir meslektir eğer memursanız veya başka bir işte çalışıyorsanız hafta sonları ya da izin günlerinde arıcılıkla uğraşabilirsiniz.

Arıcılık aynı zamanda elde ettiğiniz ürünler ile çok para kazanabilirsiniz örneğin propolis çok faydalı bir arı ürünü olup pek çok hastalıkta ilaç olarak kullanılıyor bal ise çok şifalı bir yiyecek olup pek çok uzman tarafından tavsiye edilmektedir işte siz ise arıcılık yaparak para bu elde ettiğiniz ürünleri satarak geçiminizi sağlayabilirsiniz ama bunu yapmak için  Arıcılığı öğrenmeniz gerekmektedir.

Arıcı Nasıl olunur?

Arıcı olmak için belli başlı eğitimlerden geçmek gerekir çünkü arıcılık zahmet ve meşekkat gerektiren bir iştir. Bundan dolayı bu işi yapmak için uğraşan vatandaşlarımıza arıcılık eğitimi ile bu işi en ince ayrıntısına kadar öğrenebilirsiniz.

Kursumuzda aldığınız eğitim ile hem arıcılığı öğrenecek hem de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı bir sertifika alacaksınız aldığınız bu sertifika sayesinde bu işi bildiğinizi tescilliyeceksiniz ve bu işi yapacağınız zaman  aldığınız sertifika işlerinizi kolaylaştıracak ve bu sertifika ile Arı üreten firmalarda iş bulabileceksiniz ve para kazanabileceksiniz işte  bu sertifika sayesinde Arıcılık sektöründe bir yere gelebilirsiniz kendi işinizi kurabilirsiniz ancak Milli Eğitim Bakanlığından onaylı bir sertifika işinizi kolaylaştıracak.

Arıcılık eğitimi veren pek çok kurs vardır bu kurslar ise bazıları Milli Eğitim Bakanlığından onaylı bir sertifika verirken bazıları vermemektedir. Bizim kursumuz ise ileri düzeyde verdiği arıcılık eğitimi ile iş hayatınızda bir adım önde olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir