Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

DAHA DETALI BİLGİ VE KAYIT İÇİN DİLERSENİZ

Eğitimimiz Öğrencilerin okul, aile ve özel yaşamındaki başarı yolculuğuna profesyonel olarak koçluk yapmak isteyen bireyler için düzenlenmiş bir programdır.

 • Kontejan: Var
 • Eğitim Süreci: 3 ay
 • Sertifika: Certificational
 • Kitap Desteği: Var
 • Kurs Puanı:100/86
 • Sınav Başarı Oranı: %96

  Neler Öğreneceğim ?

  Öğrencinin sınav kazanma odaklı değil, öğrenciyi kazanma odaklı çalışmanın nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.

  Tamamen kişinin özelinde oluşturulacak, gizlilik ve etik değerler çerçevesinde koçluk becerileri kazanacaksınız.

  Öğrencinin güçlü yönlerini nasıl ortaya çıkarılması gerektiğini öğreneceksiniz.

  Neden Öğrenci Koçluğu?

  Neden Öğrenci koçluğu eğitimini alınmalı diye düşünebilirsiniz. Ülkemiz şartlarında eğitim hayatımızın bir hem her noktasında sınavlar ve tercihler  mevcuttur. İlk okuldan başlayarak eğitim hayatında sürekli olarak karşılaştığımız sınavlar öğrenci ve ebeveyn için stres yaratmaktadır. Sınavları verdikten sonraki süreçtede tercih stresi başlamaktadır. Öğrenci koçluğu eğitimi ile sınav kaygısından kurtulmanın yollarını öğrenerek profesyonel bir danışman yeteneğide kazanabilirsiniz.

  Öğrenci koçluğu eğitimi ile bireylerin öğrenim hayatları boyunca doğru tercihlerle onlara yön verebilirsiniz. Öğrenci koçluğu eğitiminizi tamamladıktan sonra aileye çocuklarının eğitim hayatında danışmanlık hizmeti sunabilirsiniz. Çocukların günlük hayatlarını planlayarak daha verim eğitim almaları noktasında destek sağlayabilirsiniz.

  Özellikle çalışan Anne ve Babaların eksik kaldığı noktada boşlukları doldurarak çocukların eğitim hayatına katkı sağlıyabilirsiniz. Öğrenci koçluğu eğitimi ile kendi aileniz ve çevrenizdeki insanlara katkıda bulunabilirsiniz.

  Duyarlı bir ebeveyn olmak için bu eğitimi bireysel olarak almanız size artı değer katacaktır.  Ülkemiz şartlarında burs vererek öğrenci yetiştirme gücüne sahip olamayabilirsiniz ama onlara danışmanlık yaparakta katkıda bulunabilirsiniz.

  Özel yeteneklerin heba olduğu bir eğitim sisteminde özel yetenekli öğrenciler keşfederek ülkemiz geleceğine yatırım yapabilirsiniz. Öğrenci koçluğu eğitimi ile küçük dokunuşlarla hayata değer katmak sizin elinizde.

  Gereksinimler

  • Kimlik Fotokopisi
  • Diploma veya Öğrenci Belgesi
  • Vesikalık Fotoğraf

  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz genel katılıma açıktır.

  Açıklamalar

  Öğrenci Koçluğu, öğrencilerin kendilerini tanımaları, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerini, hedef koymalarını sağlamaya ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmelerine yönelik, yol haritası ve eylem planı yapmalarına destek sağlayan bir hizmettir.

  Profesyonel Öğrenci Koçluğu Sertifika Programının amacı, öğrencilerle çalışan öğretmenlerin, psikolojik danışmanlık ve rehberlik uzmanlarının veya eğitmenlerin çalışmalarında koçluk  tekniklerini uygulayabilmelerini sağlamaktır.

  Koç öğrendiği yöntemlerle;

  Öğrencinin özgüveninin artmasını,

  Problemleri çözme yeteneğinin gelişmesini,

  Öğrencinin okul başarısını artırmayı,

  Kendine uygun hedefler seçmesini,

  Etkin çalışmayı öğrenmesini,

  Zamanı önceliklerini seçerek kullanmasını,

  Güçlü yönlerini açığa çıkartması ve kullanmasını,

  Doğru iletişim kurmasını hedefler.

  Ülkemizde de MYK tarafından standartları belirlenmiş bir meslek olarak kabul edilmiş olan koçluk, ülkemizde  her geçen gün biraz daha talep görmektedir. Bu mesleği yapabilmek için koçluk meslek standartlarının yer aldığı bir eğitime tabii olmakla birlikte ulusal/uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifikaya sahip olmak gerekmektedir.

  Bu Kursun Müfredatı

  Temel Koçluk Becerileri
  Öğrenci Koçluğu Süreci