Beden Dili

beden dili eğitimi kursu

BEDEN DİLİ VE GÜNLÜK YAŞAMA ETKİSİ

İnsanların içindeki duygu ve düşünceleri bazen sözlü bir şekilde ifade etmek istemezler çünkü  utangaç olabilirler yaradılışları itibari ile çekingen olabiliyorlar bu yüzden bu insanları anlamak bazen zor oluyor bu insanları anlayamadığımız için ise onlar ile sağlık lı iletişim kuramıyoruz bu yüzden bazen o insan ile anlaşmazlık yaşamak mecburiyetinde kalıyoruz.

İnsanların bazen başlarından kötü olaylar geçiyor bazen hiç olmadık şeylere karşı sinirleniyor bazen üzülüyorlar olumsuz Ruh hallerinde bulunabilir bu ruh halini sözlü bir şekilde  ifade etmezler ama onların yüz ifadeleri onları ele verir. Bu tarz kişileri ruh halleri   yaptıkları hal ve hareketlere yansır.Beden dili ise bu tarz ruh halinde bulunan kişileri anlamamıza yarar.

 

Nedir peki beden dili?

Önce bunu bilmek lazım canlı bir varlığın mimikleriyle, jestleriyle ve vücut hareketleri ile gerçekleştirdiği sözel olmayan iletişim biçimidir. Beden dilinizi kullanarak gönderdiğiniz işaretler veya sinyaller karşı tarafın bilinçaltında algılandıktan sonra anlamlaşır. Aslında beden dili, duygu ve düşüncelerimizi karşı tarafa daha doğru ve net bir şekilde aktarabildiğimiz bir yöntemdir. Tabi bu konu geniş ve baya kapsamlı bir konudur. Çünkü psikoloji veya sosyoloji gibi bilim dallarını da kapsamaktadır. Bu bilim dalları birçok kez beden dili konusunu çok ince bir şekilde incelemiş ve raporlamışlardır.

Beden dilinin tanımında gördüğünüz gibi  beden çok önemli bir olgu olup beden dilini iyi öğrenmemiz gerekir beden dili’ni iyi bilirsek yaptığımız insanlar ile yaptığımız iletişimlerde başarılı olur hem iş hayatımızda hem günlük yaşantımızda sorunları çözüme çok rahat bir şekilde kavuşturabiliriz bunun için beden diline hakim olmamız gerekir beden dilini bilmek çok fayda sağlayacağı gibi iletişimlerimizden olumlu sonuç almamıza yol açacaktır.

 

Beden Dili ve Etkili iletişim

Beden dili  etkili iletişimin basamaklarındandır bu basamağı aşmak için ise beden dili yöntemlerini bilmemiz gereklidir. Beden dili yöntemlerini bilmek için ise kişisel gelişim kurslarına gitmek veya bu konuda kitaplar okumamız gereklidir. Bizim kursumuzda verilen kişisel gelişim eğitimleri ile bu ihtiyacınızı rahatlıkla giderebilir ve öğrendiğiniz teknikleri hayatınızda uygulayabilirsiniz.

Ayrıca şunu iyi bilin ki Beden dili o kadar önemli bir hale geldi ki artık bu konu hakkında kitaplar makaleler ve yazılar yayımlanmakta ve üniversitelerde bu konu hakkında konferanslar ve seminerler düzenlenmekte internet ortamında bu konu hakkında videolar bulunmaktadır. İnsanlar bu kaynakları kullanarak kendilerini geliştirmekteler çünkü beden dilinin çok önemli bir iletişim yöntemi olduğunun farkındalar bu konu hakkında kendilerini geliştirerek  karşılıklı iletişimlerde başarılı olmanın iş hayatlarında yükselmenin yollarını arıyorlar çünkü etkili iletişim çok önemli bir olgu etkili iletişim insanlara yükselmenin önünü açar bakınız Nice zeki insanlar var ki etkili iletişim yönlerini bilmediği için başarı merdivenlerini tırmanmaya çalışırken tökezlerler Ancak nice insanlarda var ki fazla zeki olamamalarına rağmen çok bilgi ile başarılı olabiliyorlar çünkü etkili iletişim yöntemlerini iyi kullanıyorlar işte beden dilini anlama kavramı da etkili iletişimin en önemli basamaklarından birisidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir