Hızlı Okuma Eğitimi

Hızlı Okuma

HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ

 

Ülkemizde geçtiğimiz yıl 61 bin adet kitap basılmış olup bu her geçen gün artmaktadır. İnsanların kitap okuma alışkanlıkları artış gözlenmektedir. Bu artış hem ülkemiz hem insanımız için olumlu bir gelişme’dir. Diğer bir yandan ise ülkemizde  ise dergilere karşıda ilgi her geçen gün artmaktadır özellikle iş dünyası ile ilgili dergilere olan talep artmakta olup  teknoloji ve tarih dergilerine yoğun ilgi olmaktadır aynı zamanda ülkemizde günde 5.8 Milyon gazete ve dergi basımı yapılmaktadır.

İnsanlar ne kadar kitap ve dergi alsalar bunları okumak için vakit bulamıyorlar günlük yoğun iş temposu ve bu yüzden okunması gereken binlerce sayfalık iş dosyaları kitap ve dergi okumayı etkileyen faktörlerden birisidir. Günlük iş temposu sebebi ile insanlar mesai bitiminden sonra eve giderek dinlenmeyi tercih ediyorlar ve kitap okumak isteseler de  okuyacak vakit bulamıyorlar. Bu yüzden kendilerine faydası olan kitaplardan mahrum kalıyorlar ancak bu insanların derdine derman olacak bir çözüm var Sizce Nedir bu Çözüm?  Hızlı Okuma Tekniği işte bu teknik size hem iş hayatınızda okumanız gereken dosyaları okumanızı hem de hızlı bir şekilde kitap okumanızı sağlayacak böylece size büyük bir dertten kurtaracaktır. Peki nedir bu Hızlı Okuma tekniği?

Hızlı Okuma Nedir?

Hızlı Okuma Tekniği tanım olarak hızlı yazı okuma tekniği, kitap ve benzeri uzun metinleri daha kısa bir süre içerisinde anlaşılabilir olarak içinden okumasını sağlayan yöntemdir.  Özellikle sınavlar, üniversite gibi hayati seçimlerin yapılacağı sınavlarda doğru düşünmek için saniyelerin bile çok önemi vardır.

Öğrenci adayına tanınan sınav sürecinin daha verimli geçmesi için başvurulan ve deneyenlerin başarılı olduğuna inanılan bir tekniktir. Bu tekniği öğrenmek hangi yaşta olursanız olun hangi mesleği yaparsanız yapın size çok şey kazandıracak bir teknik olup bu teknik ile çok başarılı olacaksınız.

Hızlı Okuma Tekniği özellikle üniversite okumak isteyen lise son sınıf veya üniversite hazırlıksınız unutmayın ki Türkçe ve Matematik soruları en çok puan getiren sorulardandır bu Türkçede bulunan uzun Paragraf sorularını çözmek için bu soruları okumaya mecbursunuz çünkü bu soruların üstesinden geldiğiniz zaman üniversite sınavlarındaki başarınız artacak sadece Türkçe değil sayısal soruları çözmek için bile Hızlı Okuma tekniğine ihtiyaç duyacaksınız çünkü soruların bir çoğu okuyup anlamaya ve yorum yapmaya dayanır bu saydığımız sıkıntıların üstesinden gelmek için ise Hızlı Okuma Teknikleri’ ni bilmeniz gereklidir.

Kimler İçin Hızlı Okuma

Hızlı Okuma teknikleri sadece öğreniciler için değil aynı zamanda yetişkin insanlar içinde gereklidir. Örneğin; Çok fonksiyonlu bir firmada çalışıyorsunuz çalıştığınız firmada bir yöneticisiniz okunması ve imzalanması gerekli olan evraklarınız var bu evrakları imzalamak için okumanız gerekiyor eğer okumadan imza atarsanız belki çalıştığınız firmayı zor duruma sokabilirsiniz veya farkında olmadan imza yetkinizi yanlış şekilde kullanabilirsiniz bütün bunlar evrakları okumadan imzaladığınız ancak bu evraklar çok zamanınızı alır  eğer zamandan tasarruf etmek isterseniz Hızlı okuma tekniğini öğrenerek başarılı olabilirsiniz.

Kurumumuzdan alacağınız Hızlı Okuma Eğitimi ile eğitim sonunda %250 ile %300 oranında okuma hızlarını artırabilirler. Bu oran öğrencimizin performansına göre artış göstermektedir. Eğitimimizin amacı sizin sadece Hızlı Okumanızı sağlamak değil anlama oranınızı da yükselterek Anlayarak Hızlı Okumanızı sağlamaktadır. Hızlı Okuma Kursu Ankara’da faaliyet gösteren kurumumuz Kişisel Kalite Eğitimleri arasında yer alan bir eğitim dalıdır. Sizde Hızlı okuma eğitimi alarak kişisel kalitenize katkıda bulunabilir ve çok kısa sürede 100’lerce sayfa kitabı okuyabilirsiniz. Sınavlarda, ya da kitap okurken tekrar tekrar okumanıza gerek kalmadan tek seferde okuyup anlayabileceğiniz şekilde eğitim programı hazırlanmıştır. Bu eğitimi aldıktan sonra MEB onaylı sertifika alarak kendinizi kanıtlamış olacaksınız ve  bu sertifika ile iş bulabilir ve bunun eğitimini verebilirsiniz kreşlerde ve ana okullarında çalışabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir