Bilgisayar İşletmenliği Kursu Nedir?

Bilgisayar İşletmenlik Kursu

Bilgisayar işletmenliği Ne iş yapar?

Günümüzde İnsanlar artık hangi mesleği yapsınlar hangi sektörde çalışsınlar işlerini daha pratik ve güvenilir yoldan halletmek isterler bunun neticesinde ise teknoloji ile muhatap olurlar ve işlerini kısa yoldan elden halletmek için bilgisayar teknolojisini kullanmak zorundadırlar.

İster büro ortamında çalışsın ister öğretmen avukat veya doktor olsun yada endüstrinin herhangi bir kolunda çalışsın fark etmez bilgisayar hayatımızın her yerinde bulunmaktadır ve hayatımızın  vazgeçilmezlerinden biridir üniversite okurken tez yazmak veya proje hazırlarken bilgisayar vazgeçilmez parçalarındandır. Bu yüzden bilgisayar kullanmayı iyi bilmeliyiz.  Bu konu üzerinde bu konu üzerinde bu kadar ayrıntılı durmamızın en önemli sebebi ise yukarda söylediklerimizdir.

İşte alacağımız bilgisayar işletmenliği eğitimi ile bilgisayar ile ilgili önemli olan hem iş hayatında ve özel hayatımızda bize faydalı olacak  programları öğrenebiliriz. Bu programlar ile kendi işlerimizi kısa bir zaman içinde bitirebiliriz mesleğimizde daha başarılı olabiliriz.  Şöyle bir düşünelim mühendissiniz Excel sizin için çok önemlidir çünkü grafik hazırlarsınız  yada muhasebeci olarak düşünün  Excel ile firmaların yıllık veya aylık gelirlerini kaydedersiniz grafiklerini hazırlarsınız .

Bir öğretmen veya akademisyen olursanız proje hazırlarken tez yazarken veya sunum yapacaksınız  Word, Excel, Powerpoint kullanırsınız çünkü bu programlar size çok faydalı olacak bir programlardır veya imalat sektöründe çalışan bir mühendisseniz belli başlı bilgisayar programlarını bilerek büro ortamında çalışarak  istatistik hazırlayabilir veya argede çalıştığı zaman elde ettiği bilgileri bilgisayardaki Word, excel, Power point gibi programları kullanarak daha güvenilir bir şekilde saklayabilir ya da Adliyelerde veya CTE’ lerde katip olabilmek için on parmak klavye bilgisi gerekir kısacası bu programlar hakkın da bilgi sahibi olmak için ise Bilgisayar işletmenlik bilgisine sahip olmak gerekir.

Bilgisayar İşletmeni Nasıl olunur?

Bildiğiniz gibi bilgisayar işletmenliği günümüzde çok önemli bir mesleklerden biri haline gelmiştir çünkü bilgisayarın hayatımızda önemi gün geçtikçe artmaktadır bu sebeple  insanlar iş bulmak çalıştıkları işte başarı olmak için bilgisayar işletmeni olmak zorunda kalabiliyorlar bunun için kurslara gidiyorlar.

Piyasada bilgisayar işletmenliği eğitimi veren pek çok kurs bulunmaktadır ancak bazı kurslar iyi bir eğitim verirken bazıları ise verdikleri eğitim bir işe yaramamaktır. Bunun ana sebebi ise verdikleri Bilgisayar işletmenliği sertifikasının  Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmamasıdır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı Bilgisayar sertifikası  veren kurslar rağbet görmektedir çünkü Milli Eğitim Bakanlığı  tarafından verilen bu sertifikalar daha güvenilir olmak la beraber hem kamu hem özel sektörde iş bulmanıza yardımcı olurlar. Özellikle Kamu kurumlarında çalışıyorsanız bu Bilgisayar İşletmenliği sertifikasına çok ihtiyacınız olacak çünkü bu Bilgisayar İşletmenliği sertifikası sayesinde adliyelerde ve CTE evlerinde katip olarak çalışabilirsiniz ve iş bulabilirsiniz.

Büro ortamında çalışabilir ve özel şirketlerin ofislerinde çalışabilirsiniz ama şunu unutmayalım’ ki  aldığınız sertifika MEB’den onaylı olmalı’ ki güvenilir olsun ve herkes tarafından rağbet görsün. İşte bizim verdiğimiz eğitim ile Bilgisayar işletmenliğini öğrenmenizin yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir sertifika alarak daha rahat iş bulabilirsiniz. Bilgisayar İşletmeliği sertifikası ile hem geleceğinizi inşa edebilirsiniz kurslarımızda ister örgün ister uzaktan  eğitim ile evinizde aldığınız eğitim alarak bu sertifikaya sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir