SPSS (Statistical Package for the Social Sciences) Kursu

  SPSS NEDİR?

Zamanımızda pek çok anket şirketi ve istatistik kurumu yaptığı işleri güvenilir bir şekilde kaydetmek ister çünkü bu anket sonuçları istatistiksel sonuçlar çok önemli bir boyuttadır çünkü bu analiz programı başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere pek çok ülkede tercih edilmektedir.  SPSS özellikle “Sosyal Bilimler” dalında istatistiksel analiz için çok geniş olarak kullanılmaktadır. Pazar araştırmacıları, sağlık araştırmacıları, anket şirketleri, devlet kurumları, eğitim araştırmacıları, pazarlama kurumları, “veri madencileri” vb. tarafından da pratik olarak kullanılan bir istatistik yazılımıdır. Bu yazılım IBM tarafından yapılan bir yazılım olup pek çok veri kaydı yapılabilen bir yazılım türüdür günümüzde çok geniş bir kullanım alanı vardır kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. SPSS yazılım programı ile çok kolay veri girdisi yapılır. SPSS Anket firmaları tarafından kullanılmakta özellikle Pazar araştırmalarında, Sağlık Bilimlerinde, Fen Bilimlerinde araştırma yapmak için yoğun olarak tercih edilir sizde alacağınız SPSS kursu ile hem bu firmalarda çalışarak iş bulabilirsiniz para kazanabilirsiniz.

Şunu iyi bilmek gerekirki; Günümüzün teknoloji çağı olması beraberinde bilgisayar programlarını bilmeyi neredeyse zaruri hale getirmiştir; şöyle ki gerek özel hayatta gerek iş hayatında bilgisayarlarla haşır neşir olmuşuzdur. Örneğin ileride oldukça faydasını göreceğiniz programlama dillerini öğrenmek sadece kariyerinizde artı olarak değil aynı zamanda yaratıcılık, stratejik anlamda yetkinlik ve düşünmeyi öğrenmek açısından da katkıları olacaktır. Apple’ın kurucusu Steve Jobs’ın da bir sözü vardır.  Kendi ülkesindeki vatandaşlara:”Bu ülkedeki herkesin bilgisayar programlamayı öğrenmesi gerek; çünkü insana düşünmeyi öğretir.” demiştir.  Biz de  SPSS programı ile İstatistik işlemlerine gerek kalmadan  daha kolay veri kaydı yapabiliriz.

Bu programı öğrenmek için ise ya kendiniz öğreneceksiniz ya da kursa gideceksiniz  kurslarımızda alacağınız eğitim ile hem bu programı iyi öğrenebilir ve iş hayatınıza uyarlayabilirsiniz.

Kurumumuz verdiği SPSS Eğitimi ile

– Spss Genel Tanıtımı

– Verilerin Düzenlenmesi Ve Gösterimi, Veri Girişi

– Problem Durumuna Uygun Analiz Seçebilme

– Analizde Problem Durumunu Yazabilme

– Tanımlayıcı(Betimleyici) İstatistikler

*Merkezi Eğilim Ölçütleri ( Aritmetik Ort., Medyan, Mod…)

*Ortalamadan Sapma Ölçütleri (Varyans, Standart Sapma …)

*Normallik Analizi

– Hipotez Testi

– Parametrik Hipotez Testleri

*T Testi(Bağımlı, Bağımsız)

– Parametrik Olmayan Hipotez Testleri

*Ki-Kare

*Mann-Whitney U

*Wilcoxon Signed Rank

*Kruskal-Wallis

*Spearmans Rank Order

– Korelasyon Analizi

– Varyans Analizi (Tek Yönlü, İki Yönlü)

– Faktör Analizi

– Güvenirlik Analizi

– Basit Doğrusal Regresyon

– Çok Yönlü Regresyon

– Lojistik Regresyon

– Diskriminant Analizi

– Kümeleme Analizi

-Temel Bileşenler Analizi

– Çıktıları Yorumlamak.

 

Kurumumuzun sağladığı imkanlar önce Öğrenci Memnuniyeti” ilkesini benimsemiştir. Bu sebeple en kaliteli eğitim verme çabasının yanında öğrencilerinin ödemeleri konusunda da esneklik sağlamaktadır. Kredi Kartı ile ya da elden taksit ile eğitim bedeli ödenebilmektedir.

Eğitim Kurumları, öğretmenleri alanında uzun yıllar eğitim vermiş tecrübeli kişilerden oluşmaktadır. Ayrıca onlarca farklı kamu kurumuna da eğitim vermiş öğretmenlerimiz yine bu kuruluşlar tarafından akredite edilmiştir.  Böylece kaliteli ve bütçenize uygun bir eğitim alabilirsiniz.